*public.site.jump_to_content*

Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium

"Krisztus a jövőnk"
“A lerakott alapon kívül, amely Jézus Krisztus, mást senki nem rakhat.” (1 Kor, 3, 11)

Köszöntő

Kedves Látogató!

"Az emberi személyiség anyagi és lelki igényével központi helyet foglal el Jézus tanításában: ezért annak kibontakoztatása a katolikus iskola legfőbb célja." írta II. János Pál pápa Üzenetében az olaszországi katolikus iskolák I. Kongresszusához. Ezzel egyetértve, iskolánk nevelő testülete hisz abban, hogy a tudásnak olyan eszköztárát vagyunk képesek adni fiataljainknak, amelyek birtokában megtalálják helyüket abban a világban, amelyet a technikai és tudományos ismeretek határoznak meg. Ugyanakkor azonban, - sőt elsősorban - szilárd keresztény nevelést kell adnunk, erős személyiségeket kell nevelnünk.

A katolikus nevelésben nincs külön meghatározott ideje az oktatásnak és a nevelésnek, a megismerésnek és a lelki érésnek. A különböző tantárgyak nemcsak a tudás megszerzését célozzák, hanem értékeket közvetítenek s mindegyik tantárgynak saját tudományága törvényei szerint kell hozzájárulnia a személyiség teljes érettségének kialakításához.

A nevelésnek igen nagy az erkölcsi súlya, a tanár az emberi szellembe vési munkáját, mely záloga a jövő társadalmának. Hatalmas értéket valósít meg!

A fiatalok életkori fejlődése során fontos szerepet kap a tanáraikkal kialakított személyes kapcsolat. Még az ismeretek közlése is nagyobb hatással van a tanuló képzésére, ha az a személyes elkötelezettség, a kölcsönös bizalom, a mindennapi érintkezési és viselkedési formák egészséges stílusában történik. A nevelői közösség arra hivatott, hogy az iskola nevelői célját a személyek kölcsönös kapcsolatai révén valósítsa meg.

Támogatjuk az iskolának, mint közösségnek a fejlődését. A diákok társas kapcsolatai adják iskolánk egyik legnagyobb gazdagságát.

A szülőknek, akiknek természetadta joguknál fogva elsődlegesen felelősségük van gyermekeik neveléséért, legfontosabb partnereink. Szükséges, hogy segítsük azokat az igényeket, amelyekkel hatékonyan be tudjuk bevonni a családokat az iskola nevelési törekvéseibe. Állandó céljaink közé tartozik a családokkal való rendszeres találkozás és párbeszéd.

Rozmán Éva